Цемент вертикална мелница хидрауличен цилиндар

Краток опис:

Basic Info Model NO.: 125/70-500                  Material: 45# steel Seal: Brand                                               Bore diameter: 125mm Rod diameter:70                                Stroke: 500mm Pressure: 25Mpa                                  Warranty: 1 Years Origin: Hunan, China  Processing Steps Vehicle processing–>Milling–>Welding–>Drilling and boring–>Grinding–>Chrome–>Assembling–>Painting–>Packing...


 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни информации

  • Модел бр .: 125/70-500 Материјал: 45 # челик
  • Печат: Бренд Боре дијаметар: 125mm
  • Дијаметар на шипката: 70 Мозочен удар: 500mm
  • Притисок: 25MPa Гаранција: 1 година
  • Потекло: Хунан, Кина

   обработка чекори

  • Возило processing-> Milling-> Welding-> дупчење и boring-> Grinding-> Chrome-> Assembling-> Painting-> Пакување

  Главни извозни пазари 

  • Азија, Австралија
  • Источна Европа, средно Исток / Африка
  • Северна Америка, Западна Европа,
  • Централна / Јужна Америка

   Пакување и Shippment 

  • ФОБ пристаниште: Шенжен, Шангај, Чангша
  • Водач Време: 30 дена

   Плаќање и испорака 

  • Начин на плаќање: напредување ТТ, L / C ..
  • Испорака Детали: во рок од 30-50days по потврдувањето на ред

   Примарна конкурентна предност 

  • Мали наредби прифаќаат бренд-име Делови Земја на потекло
  • Дистрибутерство Понудена искусен персонал
  • Образец А Зелена гаранција Производ / гаранција
  • Цена на производот Карактеристики на производот перформанси
  • Навремена испорака Квалитет Одобренијата репутација
  • Користење примерок на располагање Фреквенција Прилагодено
  • Имаме повеќе од 8 години професионално искуство како производител на хидраулични цилиндри.
  • Нашата фабрика доби ИСО 9001 и ISO14001
  • Мали нарачки судењето може да се прифати
  • Нашата цена е разумна и да ја задржите врвен квалитет за секој клиенти

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !