Хидрауличен цилиндар за кран

Краток опис:

Basic Info Model NO.: 90/70-2100                  Material: 45# steel Seal: Brand                                               Bore diameter: 90mm Rod diameter:70                                Stroke: 2100mm Pressure: 22Mpa                                  Warranty: 1 Years Origin: Hunan, China  Processing Steps Vehicle processing–>Milling–>Welding–>Drilling and boring–>Grinding–>Chrome–>Assembling–>Painting–>Packing...


детали за производот

Тагови производ

Основни информации

 • Модел бр .: 90 / 70-2100 Материјал: 45 # челик
 • Печат: Бренд дијаметар Дијаметар: 90mm
 • Дијаметар на шипката: 70 Мозочен удар: 2100mm
 • Притисок: 22Mpa Гаранција: 1 година
 • Потекло: Хунан, Кина

 обработка чекори

 • Возило processing-> Milling-> Welding-> дупчење и boring-> Grinding-> Chrome-> Assembling-> Painting-> Пакување

Главни извозни пазари 

 • Азија, Австралија
 • Источна Европа, средно Исток / Африка
 • Северна Америка, Западна Европа,
 • Централна / Јужна Америка

 Пакување и Shippment 

 • ФОБ пристаниште: Шенжен, Шангај, Чангша
 • Водач Време: 30 дена

 Плаќање и испорака 

 • Начин на плаќање: напредување ТТ, L / C ..
 • Испорака Детали: во рок од 30-50days по потврдувањето на ред

 Примарна конкурентна предност 

 • Мали наредби прифаќаат бренд-име Делови Земја на потекло
 • Дистрибутерство Понудена искусен персонал
 •  Гаранција Зелени производи / гаранција
 • Цена на производот Карактеристики на производот перформанси
 • Навремена испорака Квалитет Одобренијата репутација
 • Користење примерок на располагање Фреквенција Прилагодено
 • Имаме повеќе од 8 години професионално искуство како производител на хидраулични цилиндри.
 • Нашата фабрика доби ИСО 9001 и ISO14001
 • Мали нарачки судењето може да се прифати
 • Нашата цена е разумна и да ја задржите врвен квалитет за секој клиенти

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !